fbpx

YBell vs Traditional Workout Equipment

YBell Neo je multifunkční činka, která svou konstrukcí nahradí několik druhů nářadí. Můžete s ní cvičit jako s kettlebellem, jednoručními činkami, tak i madly na kliky. YBell Neo je vhodný jak pro silový trénink, tak především pro funkční cvičení. Jeho všestrannost ho dělá univerzální pomůckou, která by neměla chybět v žádném fitness centru. YBell Neo je vhodný i pro skupinové lekce a domácí posilovny.

YBells vs. Kettlebells

Ať už jste začátečník nebo zkušený fitness profesionál, pravděpodobně jste používali kettlebell.  Kettlebell nabízí mnoho dovedností, včetně síly, koordinace, funkčního pohybu, rehabilitace a kardiovaskulární kondice. Při správném použití mohou kettlebelly pomoci s téměř jakýmkoliv cílem, kterého se váš klient snaží dosáhnout.

Koneckonců, jedinečný tvar a rozložení hmotnosti kettlebellu je důvodem, proč tak dobře funguje. Jedinečný tvar YBell Neo však napodobuje stejné rozložení hmotnosti i když uchopíte kteroukoli ze tří vnějších rukojetí jako kettlebell – říkáme tomu Outer Grip.

Chcete-li například napodobit švih s kettlebellem , můžete použít jednu nebo dvě ruce na jeden YBell stejným způsobem, jako používáte kettlebell. Nebo můžete použít dva YBells ke střídání nízkých švihů s kettlebell a vysokých švihů s kettlebellem. 

IMG 7148 | BODYKING FITNESS
 

YBells vs. Činky

Při navrhování cvičení, které pomáhá budovat sílu mezi mnoha dalšími dovednostmi, jsou činky také fenomenálním nástrojem. Činky jsou neuvěřitelně univerzální a snadno se používají pro začátečníky i pokročilé sportovce. Podobně jako kettlebell nabízejí různé schopnosti, včetně síly, hypertrofie, koordinace/stabilizace svalů, funkčního pohybu , rehabilitace a dokonce kardiovaskulární kondice.

Na rozdíl od kettlebellu, kde je váha uprostřed, je váha činky rozložena rovnoměrně. Oproti kettlebell můžete izolovat konkrétní svaly v různých rozsazích pohybu, a to i jednostranně.

Držení YBell za vnitřní rukojeť – nazývanou Center Grip – nabízí stejné rovnoměrné rozprostření hmotnosti jako činka. Pomocí rukojeti Top Lock na YBell můžete posunout zaměření na horní část paží a stabilizovat svá zápěstí. Můžete také použít Loose Grip, kdy necháte YBell vytvořit obrácený trojúhelník, což vám umožní umístit YBell na rameno pro tlaky s činkami nebo dřepy s kladivem.

IMG 3131 | BODYKING FITNESS
 

YBells vs. Medicine Balls

Medicinbal je speciální těžký míč, který má často stejnou velikost jako basketbalový míč. Běžně se používají pro trénink síly, koordinace, rychlosti a kardiovaskulárního systému. Medicinbaly se od činek a kettlebellů liší svým tvarem, způsobem držení (dvěma rukama) a snadným pohybem. Díky tomu se výborně hodí pro funkční cvičení nebo pohyby mimo sagitální rovinu pohybu.

YBell samozřejmě není koule. Díky svému jedinečnému trojúhelníkovému tvaru jej však můžete snadno držet za dvě rukojeti pomocí Under Grip, což nabízí stejný pocit a stabilitu jako medicinbal. To vám umožní používat YBell pro tradiční cviky s dvojitým úchopem, jako jsou dřepy, výpady, tlaky, nebo pro pokročilejší – údery ve dřepu a výpady s přeskakováním .

YBells versus push-up tyče a push-up stojany

Push-up tyče nebo stojany jsou často podceňovaným nástrojem. Push-up rukojeti jsou navrženy tak, aby zvýšily rozsah pohybu ve spodní části push-up. Zvětšení nebo změna rozsahu pohybu je vynikající způsob, jak zvýšit sílu a snížit riziko zranění . Dalším fantastickým bonusem, který mohou push-up tyče nabídnout, je schopnost stabilizovat vaše zápěstí. Klienti často zmiňují, že je bolí zápěstí, když na ně kliky vloží celou váhu svého těla. Push-up rukojeti mohou pomoci s touto překážkou.

Při nákupu push-up stojanů musíte dbát, aby byly extrémně stabilní a aby se nekývaly do strany. Základna YBell je toho vynikajícím příkladem. Položením YBell na zem a uchopením za horní rukojeť – to se nazývá Top Grip – tvar a rozložení hmotnosti promění YBell v neuvěřitelně stabilní push-up tyč. To umožňuje vašim klientům držet rovná zápěstí a získat větší hloubku během push-up řad a burpees.

IMG 8819 | BODYKING FITNESS

S jedním YBell Neo jste spojili všechny výhody kettlebellů, činek, medicinbalů a push-up stojanů do jednoho kusu vybavení. Nemluvě o protiskluzovém neoprenovém povlaku, což znamená, že YBells jsou fantastické pro cvičení na jakémkoli povrchu, ať už je to dřevěná podlaha nebo dokonce venku v parku nebo na pláži. YBells se také snadno přepravují a jsou ideální pro klienty ke cvičení venkovních skupinových tréninků. Ať už YBells Neo využijete jakkoliv, jistě z něj budete nadšený jako každý sportovec. 

Košík

loader