fbpx

Hydroball & Surge | Objev kouzlo hydro tréninku

Do fitness rodiny se poměrně nově připojili pomůcky, jejichž specifikem je to, že jsou založeny na práci s vodou. Nejznámějšími pomůckami jsou v současné době Hydro Ball 25 Pro a Surge 40 a Surge 60 od světově známého brandu BOSU®.

Jak to vlastně celé funguje a jaké benefity hydro trénink přináší?

Hydro trénink během pohybu využívá dynamiku tekutiny, kterou je daná pomůcka naplněna. Voda se během jednotlivých cviků nekontrolovaně přelévá, čímž pádem automaticky přidává na obtížnosti daného pohybu. Díky tomu je tak sportovec nucen lépe zapojit svou stabilitu a soustředit se na správnou koordinaci jak ve statické fázi, tak i ve fázi dynamické.

Další výhodou plnitelných pomůcek je to, že díky množství tekutiny, kterou do nich sami nalijete, můžete libovolně regulovat i jejich váhu. Tím pádem se tak nemusíte obávat stagnace, ani co se rozvoje síly týká. Čím více vody, tím se stává trénink náročnějším.

Hydro pomůcky využijete při různých typech sportu. Ať se zaměřujete na funkčnost těla, jeho sílu, nebo rovnováhu. Skvělé vám poslouží i při kardio tréninku. K tomu vám také dopomohou jednotlivé druhy pomůcek, které mají každá svou specifickou velikost, tvar, umístění madel apod.

HYDRO BALL 25 Pro

Hydro Ball je pevný gumový balon (ne úplně pravidelných tvarů) se dvěma madly – ta umožní jej využívat na cviky jednoruč (swing, tlak) nebo obouruč (dřep, výpad). Díky jeho menším rozměrům jste schopni s ním odtrénovat i klasické izolované cviky (russian twist).

Byl navržen speciálně pro funkční trénink s cílem efektivně zapojit hluboký stabilizační systém (core) a další svalové skupiny.

Vyroben je z odolného materiálu, díky čemuž odolá i nárazům (lze využít např. jako slam ball) a je vhodný i pro venkovní tréninky. K dispozici je v mnoha barevných provedeních.

Hydroball | BODYKING FITNESS

SURGE Riptide 40 & SURGE Storm 60

Surge je plastový vodní válec kombinovaný se strongman kládou. Nabízí dvě varianty úchopu – obouruč za malá samostatná madla, jednoruč nebo obouruč za jedno podélné madlo. Díky tomu je opět variabilní pro provedení různých cviků.

Surge Riptide 40 je menší a kratší a vyrábí se pouze v průhledné variantě. Oproti tomu Surge Storm 60 je mohutnější a delší, není průhledný a můžete si vybrat z několika barev (barva madel a okrajů).

Vhodný je především na komplexní cviky a silový trénink (rumunský mrtvý tah, výpady), dále také na různé funkční rotační cviky apod. Opět bude skvělým parťákem i pro venkovní workout.

Riptide and Storm | BODYKING FITNESS

Košík

loader