fbpx

BOSU Core sliders

Světová značka BOSU® zařadila do svého sortimentu novou fitness pomůcku pro funkční trénink. Jsou jimi právě Core sliders – jedná se o dvě kulaté destičky, které jsou oboustranně využitelné, přičemž mají na každé straně jiný materiál. Díky tomu by měly klouzat po téměř jakémkoliv povrchu. Proto jsou vhodné jak na použití uvnitř, ale i venku. Zároveň také oceníte jejich minimální velikost a váhu a můžete si je s sebou vzít kdykoliv do batohu.

Jak již sám název napovídá, pomůcka je vhodná pro aktivní procvičení středu těla (core), ale i rukou a nohou. Tudíž jste schopní s nimi odtrénovat kvalitní a komplexní trénink na celé tělo.

Pro inspiraci vám přinášíme pár tipů na cviky, které můžete s pomůckou Core sliders odtrénovat!

  1. Klik s vytažením ruky   Pozice dámského kliku, destičky jsou pod dlaněmi. Klesneme trupem těsně nad zem a s výdechem vytáhneme jednu ruku před sebe. Ruku přitáhneme zpět k tělu a vrátíme se zpět do výchozí pozice. Ruce vytahujeme buď střídavě, nebo odjedeme sérii na jednu ruku a následně na ruku druhou.
  2. Mountain climbers   Pozice planku na dlaních, destičky jsou pod špičkami chodidel. S výdechem přitahujeme střídavě pravou a levou nohou směrem k tělu. Nohy můžeme přitahovat přímo (zaměření přímý břišní sval), nebo šikmo do strany (šikmý břišní sval). 
  3. Výpady do strany a vzad   Pozice ve stoje, destička pod jednou špičkou chodidla. S nádechem vyjedeme s destičkou do strany a výdech vrátíme zpět. Při druhém výpadu vyjedeme nohou za tělo a s výdechem opět vrátíme. Tento cvik můžete odtrénovat i izolovaně, pouze s výpadem pouze do jedné strany (lehčí varianta).
  4. Zakopávání v leže   Pozice v leže na zádech, pokrčené nohy v kolenou, zdvižené hýždě nad zemí (pozice mostu) destičky pod oběma chodidly. S nádechem propnete jednu nohu před sebe a s výdechem vrátíte zpět. Opět můžete nohy střídat, případně odjet jednu nohu a poté druhou nohu.

Zajímá – li vás více tréninkových tipů, sledujte naše sociální sítě, kde se můžete těšit na workoutová videa! #beking

Instagram-logo - Rise and Shine - Studentská platforma osobního rozvoje

@bodykingfitnesscz 

Košík

loader